10 metrów pięknych widoków - duże przeszklenia

10 metrów pięknych widoków - duże przeszklenia

Duże okna z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, zarówno wśród użytkowników, jak i wśród architektów. Okna z dużymi przeszkleniami prezentują się bardzo nowocześnie, a we wnętrzu zapewniają optymalne doświetlenie.

Nie ma wątpliwości, że duże przeszklenia prezentują się bardzo imponująco. Pasują nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ale też do tych klasycznych. Co niezwykle ważne – takie duże przeszklenia otwierają pomieszczenia na piękne widoki i światło słoneczne. Wiele osób obawia się jednak, że te imponujące przeszklenia nie będą trzymać w pomieszczeniu ciepła. A z kolei latem sprawią, że wnętrza będą się zbyt mocno nagrzewać.

Ciepło i słonecznie
Zamontowanie w domu okien z dużymi przeszkleniami nie musi wcale wiązać się ze stratami ciepła narażającymi na olbrzymie rachunki za ogrzewanie. Trzeba po prostu wybrać okna o podwyższonej izolacyjności termicznej. Najlepszym rozwiązaniem są po prostu okna energooszczędne, które wyposażone są w wielokomorowy profil oraz solidny pakiet szybowy. Okna tego typu dostępne są w ofercie Grupy Solo. To szeroki wybór profili okiennych, które dzięki swoim doskonałym parametrom izolacyjności termicznej zagwarantują utrzymanie w pomieszczeniu ciepła na odpowiednim poziomie.

Z kolei, aby zabezpieczyć się przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz latem, wystarczy w oknach zamontować odpowiednie żaluzje lub rolety – rozwiązań w tym zakresie jest bardzo dużo i każdy użytkownik znajdzie to odpowiednie dla siebie.

Rozwiązanie idealne dla osób ceniących przestrzeń
Trzeba zwrócić uwagę na to, że duże przeszklenia sprawiają, że dane pomieszczenie wydaje się być optycznie większe. Poza tym, staje się tez bardziej „lekkie” i „otwarte”. Świetnym pomysłem jest montaż dużych przeszkleń, które wychodzą na taras lub ogród – takie rozwiązanie sprawia, że każdego dnia można cieszyć się z pięknych widoków. Duże przeszklenia wybierane są bardzo chętnie przez osoby, które cenią sobie właśnie otwartą przestrzeń i naturalne doświetlenie pomieszczeń.

Nie warto obawiać się o straty ciepła, ponieważ współczesne rozwiązania w zakresie stolarki okienno-drzwiowej to możliwość dopasowania konstrukcji okiennych w taki sposób, aby ciepło z pomieszczeń nie „uciekało” zbyt szybko.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)