Co o hokerach wiedzieć powinniśmy?

Co o hokerach wiedzieć powinniśmy?

Jeszcze kilka lat temuhokery stanowiły rzadkość, a w sklepach meblowych było ich jak na lekarstwo. Obecnie sytuacja ma się zupełnie inaczej. Z uwagi na rosnącą popularność kuchni otwartych na salon przedzielonych półwyspem, coraz więcej osób dopytuje o ten typ siedziska i wybiera je do swoich mieszkań. Warto wiedzieć na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu hokerów, aby cieszyć się z ich funkcji.

Hokery - kiedy są dobrym rozwiązaniem?

Hokery czyli wysokie stołki barowe są bardzo modne i bardzo pożądane. Wiele osób chciałoby je posiadać w swoim mieszkaniu, jednak nie zawsze jest to możliwe. Głównym powodem jest wysokość. Siedzisko hokerów znajduje się zazwyczaj na poziomie 80-110 cm, podczas gdy w przypadku klasycznych krzeseł jest ono na wysokości ok 60 cm. Można więc ustawić przy wyspach i półwyspach kuchennych, ladach, barach oraz wszędzie tam, gdzie zwykłe taborety i krzesła byłyby za niskie. Klasyczny stół nie będzie natomiast dla hokerów dobrym towarzystwem, ponieważ siedzenie przy nim na siedzisku znajdującym się na tym samym poziomie co blat byłoby niewygodne.

Na co zwrócić uwagę wybierając hokery?

Wybór hokerów warto rozpocząć przede wszystkim od zmierzenia blatu. Jeśli chcemy zadbać o ergonomiczną i wygodną pozycję podczas siedzenia, to musimy szukać takich hokerów, których siedzisko znajduje się na wysokości około 30 centymetrów poniżej blatu. Wielu producentów oferuje uniwersalne modele z opcją regulacji. Dzięki temu także każdy z domowników będzie mógł płynnie dopasować je do swoich potrzeb. Warto również zastanowić się jaką rolę będą pełniły hokery w mieszkaniu. W sytuacji, gdy będą służyć tylko do wypicia porannej kawy, czy zjedzenia szybkiego obiadu, możemy wybrać hokery o prostej konstrukcji. Jeśli natomiast zamierzamy na nich pracować z laptopem lub stosować jako siedziska dla gości, warto rozejrzeć się za modelami z miękkim siedziskiem, oparciem a nawet podłokietnikami.

Opinie o firmach (2)
Natalia

05.10.2020

Coraz częściej wybiera się wysoką ladę i hokery zamiast typowego stołu z krzesłami. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie.

Adres IP: ***.***.**.59

Ula

05.10.2020

Ja hokery do mojej kuchni kupiłam w sklepie Meble Ada. Polecam.

Adres IP: ***.***.**.59

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)