Jak czyścić meble tapicerowane?

Jak czyścić meble tapicerowane?

Posiadasz meble tapicerowane i zastanawiasz się, co zrobić, aby zachowały swój ładny wygląd pomimo częstego użytkowania? Oczywiście w tym przypadku ogromną rolę odgrywa ich konserwacja, regularne czyszczenie oraz odświeżanie. Warto jednak pamiętać, że wybór sposobu czyszczenia mebli tapicerowanych powinien być uzależniony przede wszystkim od rodzaju pokryć tapicerskich, które zostały wykorzystane na naszych meblach. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze typy pokryć tapicerskich, oraz jak zachować ich świeżość na dłużej!

Meble tapicerowane, czyli jakie?
W przypadku mebli tapicerowanych możemy mówić o różnorodnych materiałach, które zostały wykorzystane w procesie produkcji. W przypadku mebli tapicerowanych tkaniną bawełnianą czyszczenie polega na odkurzeniu wspomnianej powierzchni oraz nałożenia specjalnego preparatu przeznaczonego do czyszczenia tego typu tapicerki. Warto pamiętać, aby nie dopuścić do zmoczenia wypełnienia znajdującego się pod tkaniną bawełnianą. W przypadku mebli tapicerowanych aksamitem, welurem oraz sztruksem należy czyścić je z kierunkiem włosia, a następnie można delikatnie podsuszyć za pomocą suszarki średnio gorącym powietrzem. Oczywiście w przypadku mebli tapicerowanych mowa jest również o meblach pokryty naturalną lub sztuczną skórą — w tym przypadku niezwykle ważne jest odtłuszczenie powierzchni i zajęcie się zabrudzeniami z wykorzystaniem delikatnych preparatów, które są przeznaczone bezpośrednio do wspomnianego rodzaju materiału.

Jak skutecznie wyczyścić meble?
Do czyszczenia tapicerki warto kupić dedykowane środki czystości, dzięki którym będziemy mieć pewność, że tapicerka nie ulegnie zniszczeniu. Po rzetelnym wyczyszczeniu tapicerki warto zastosować również środki konserwacyjne, dzięki którym utrwalimy stan czystości mebla. Jeżeli posiadasz dużą ilość mebli tapicerowanych, warto zakupić odkurzacze piorące, dzięki którym możesz szybko i sprawnie pozbyć się wszelkich zaburzeń i zanieczyszczeń ze swoich mebli tapicerowanych, które będą prezentować się jak nowe!

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (11 opinii)
Ocena: 1/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy