Jak stworzyć nowoczesną kuchnię?

Jak stworzyć nowoczesną kuchnię?
Nowoczesna kuchnia czyli jaka? Taka, która będzie wypełniona meblami o wysokim połysku albo posiadała modne połączenia kolorów czy materiałów. Przy aranżowaniu kuchni najważniejsze jest jednak nie zatracenie jej funkcjonalności. Owszem, kuchnia powinna być ładna i przyjemna w czasie nawet długiego przebywania w niej, ale jej funkcjonalność stanowi najważniejszą zaletę nowoczesnej kuchni.

Powinna ona więc przede wszystkim posiadać odpowiednią ilość mebli. I mówiąc o odpowiedniej ilości, należy wziąć pod uwagę sprzęty, akcesoria - ociekarka do mebli,  i inne elementy, które w kuchni posiadamy lub chcemy posiadać. Musi ona je po prostu pomieścić i zadbać o ich porządek. Wówczas korzystanie z nich nie będzie utrudnione, a praca w kuchni przestanie być koniecznością, która nie sprawia nam radości. O odpowiedniej ilości mebli mówimy również wówczas, gdy swobodnie się poruszamy po pomieszczeniu. Nie możemy w pośpiechu obijać się o kanty szafek czy wpadać na wyspę umieszczoną w centralnej części kuchni. Ułożenie mebli musi nam gwarantować wygodę gotowania i komfortowe przechodzenie do kolejnego stanowiska. 

Jakie obecnie najmodniejsze są aranżacje kuchni?
Najczęściej wybierane są do niej meble z płyty MDF o wysokim połysku lub masy plastycznej. Blaty zaś muszą być z wytrzymałego materiału np. kamienia. Co więcej w kuchni modne jest stworzenie wspomnianej wyspy czy przedłużenie blatu na kształt lady i ustawienie przy niej hokerów - hokery nowoczesne. Takie rozwiązanie sprzyja małym pomieszczeniom i zastępuje w nich stół oraz krzesła. Nowoczesna kuchnia jednak nie musi mieć opisanych elementów. Można ją urządzić według jednego z oryginalnych stylów w aranżacji. Tak powstają w domach kuchnie skandynawskie, prowansalskie czy angielskie.
Opinie o firmach (2)
Dorota
Moim zdaniem w każdej nowoczesnej kuchni powinny znaleźć się piękne wysokie hokery.
Ewelina
Zakupiłam hokery do mojej kuchni w sklepie italiastyle.pl Bardzo gorąco polecam! Najwyższa jakość.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy

Mocna i jednocześnie delikatna w dotyku tkanina w...
Ciekawie i atrakcyjnie urządzona sala w barze, mo...
Za sukces restauracji odpowiada nie tylko smakowit...
Bardzo często spotkać można kuchnię otwartą n...
Nasze gusta co do wystroju wnętrz w dużym stopni...
Jednym z pokojów, w którym w swym domu przebywas...