Jak urządzić pokój gościnny?

Jak urządzić pokój gościnny?

Pokój gościnny jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli liczymy, że często będą odwiedzać nas goście - najłatwiej jest go zaplanować w domu, jednakże w bloku jest to również nie takie trudne. Jeżeli nie mamy możliwości wygospodarowania osobnego pomieszczenia dla naszych gości, musimy po prostu stworzyć dla nich odpowiednią strefę, w której będą mogli poczuć się jak u siebie w domu.

Urządzając pokój gościnny o niewielkim metrażu użytkowym, należy zwrócić uwagę na oferowaną wygodę, zapewnienie ciszy i spokoju oraz neutralnej kolorystyki. Podstawą wyposażenia pokoju dla gości jest wygodne miejsce do spania - w niektórych przypadkach nie mamy możliwości wstawienia pełnowymiarowego łóżka, dlatego niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem będzie rozkładany fotel z funkcją spania, który będzie meblem praktycznym, funkcjonalnym i jednocześnie estetycznym. Za dnia fotel będzie idealnym miejscem do wypoczynku, na którym można czytać książkę i wypoczywać podczas oglądania ulubionego filmu, natomiast w nocy zamieni się w łóżko zapewniające bezpieczny i komfortowy wypoczynek. Na rynku dostępne są fotele, które pomieszczą nawet dwie osoby - najczęściej są to meble, które mają wspomaganie rozkładania oraz są wykonane z wysokogatunkowych materiałów o zwiększonej odporności na zabrudzenia https://www.mebleada.pl/produkt/fotele/nicol-fotel-rozkladany.html 

Wybierając fotel do spania do pokoju gościnnego, swoją uwagę warto zwrócić przede wszystkim na obicie, z którego jest wykonane - powinno ono być przyjemne w dotyku i zapewniać komfort wypoczynku. Warto postawić na tapicerkę, która będzie delikatna, a zarazem odporna na ścieranie i łatwa do utrzymania w czystości. Przykładem materiałów, z których warto skorzystać, jest mikrofaza, welur, a także szenil. Oczywiście w przypadku fotelu rozkładanych równie ważne jest wypełnienie mebla, które najczęściej wykonane jest z pianki poliuretanowej, jednakże bez problemu znajdą się także modele foteli wykończone sprężynami falistymi lub bonellowymi. Wypełnienie fotela oraz jego tapicerka będą kwestią decydującą o wygodzie fotela, oczywiście również ważna pozostaje również kwestia rozkładania mebla - mechanizm powinien być lekki oraz płynny, aby służył przez lata użytkowania. Niezwykle praktyczną opcją fotela rozkładanego z funkcją spania będzie fotel z pojemnikiem na pościel, w którym będzie można schować zapasowe poduszki, koce i kołdry. 

Opinie o firmach (2)
Ada

17.02.2021

Świetny pomysł, wykorzystam go do pokoju gościnnego.

Adres IP: ***.***.***.150

Iga

17.02.2021

Fotel rozkładany jest świetną propozycją.

Adres IP: ***.***.***.150

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy