Jakie krzesło wybrać do salonu w stylu loftowym?

Jakie krzesło wybrać do salonu w stylu loftowym?

Stylistyka loftowa znana jest również pod nazwą industrializmu. Kojarzy nam się przede wszystkim z opuszczonymi magazynami, pofabrycznymi budynkami oraz otwartymi i surowymi przestrzeniami. Dekor loftowy coraz chętniej wykorzystywany jest w aranżacji nie tylko przestrzeni publicznych, ale również przestrzeni domowych. Do stworzenia takiej estetyki trzeba kierować się kilkoma prostymi zasadami, a więc ideą minimalistyczną "im mniej, tym więcej", połączonymi przestrzeniami bez drzwi, a także modernistycznymi rozwiązaniami w postaci cegły na ścianie czy "gołego" betonu. Moda na estetykę loftowa rozpoczęła się w latach 70. ubiegłego wieku i nie wygląda na to, żeby miała przeminąć, ponieważ wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. 

Krzesła drewniane czy metalowe?
Jeżeli przestrzeń salonu urządzimy w stylistyce loftowej, koniecznie musimy zwrócić uwagę na meble, które zostaną wybrane w celu stworzenia przestrzeni wypoczynkowej, w której będziemy mogli spędzać czas wraz z rodziną lub przyjaciółmi na spotkaniach towarzyskich. Estetykę loftową nie tylko można osiągnąć przez odpowiednie wykończenie podłóg i ścian, ale również dobranie mebli wykonanych z materiałów, które podkreślą surowy i minimalistyczny charakter aranżacji. Krzesła powinny charakteryzować się prostą, aczkolwiek oryginalną konstrukcją, która będzie wykonana z metalu chromowanego lub malowanego na czarno. 

Wyjdź poza utarte schematy
Z pewnością można powiedzieć, żestyl loftowy jest dla miłośników oryginalnych aranżacji, którzy nie boją się wychodzić poza utarte schematy. We wnętrzach industrialnych króluje beton, cegła, szkło oraz metal - niezwykle ważne jest stworzenie aranżacji o surowym designie, która z drugiej strony dzięki nietuzinkowym dodatkom stanie się przestrzenią przytulną sprzyjającą codziennemu wypoczynkowi po ciężkim dniu. W przypadku mebli do estetyki loftowej warto postawić na monochromatyczną kolorystykę, którą można uzupełnić o wyraziste kolorystycznie dodatki, które nadadzą przestrzeni przyjaznego charakteru.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 1/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Generalnie na polskim rynku nie brakuje dzisiaj ca...
Zakup nowych mebli to poważna decyzja. Większoś...
Nasza firma oferuje szeroką gamę krzeseł zróż...
Stylistyka loftowa znana jest również pod nazwą...
Biała kuchnia kojarzy się z elegancją, nowoczes...
Rynek meblowy to dziś niezwykle dużo rozwiązań...