Jakie krzesło wybrać do salonu w stylu loftowym?

Jakie krzesło wybrać do salonu w stylu loftowym?

Stylistyka loftowa znana jest również pod nazwą industrializmu. Kojarzy nam się przede wszystkim z opuszczonymi magazynami, pofabrycznymi budynkami oraz otwartymi i surowymi przestrzeniami. Dekor loftowy coraz chętniej wykorzystywany jest w aranżacji nie tylko przestrzeni publicznych, ale również przestrzeni domowych. Do stworzenia takiej estetyki trzeba kierować się kilkoma prostymi zasadami, a więc ideą minimalistyczną "im mniej, tym więcej", połączonymi przestrzeniami bez drzwi, a także modernistycznymi rozwiązaniami w postaci cegły na ścianie czy "gołego" betonu. Moda na estetykę loftowa rozpoczęła się w latach 70. ubiegłego wieku i nie wygląda na to, żeby miała przeminąć, ponieważ wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. 

Krzesła drewniane czy metalowe?
Jeżeli przestrzeń salonu urządzimy w stylistyce loftowej, koniecznie musimy zwrócić uwagę na meble, które zostaną wybrane w celu stworzenia przestrzeni wypoczynkowej, w której będziemy mogli spędzać czas wraz z rodziną lub przyjaciółmi na spotkaniach towarzyskich. Estetykę loftową nie tylko można osiągnąć przez odpowiednie wykończenie podłóg i ścian, ale również dobranie mebli wykonanych z materiałów, które podkreślą surowy i minimalistyczny charakter aranżacji. Krzesła powinny charakteryzować się prostą, aczkolwiek oryginalną konstrukcją, która będzie wykonana z metalu chromowanego lub malowanego na czarno. 

Wyjdź poza utarte schematy
Z pewnością można powiedzieć, żestyl loftowy jest dla miłośników oryginalnych aranżacji, którzy nie boją się wychodzić poza utarte schematy. We wnętrzach industrialnych króluje beton, cegła, szkło oraz metal - niezwykle ważne jest stworzenie aranżacji o surowym designie, która z drugiej strony dzięki nietuzinkowym dodatkom stanie się przestrzenią przytulną sprzyjającą codziennemu wypoczynkowi po ciężkim dniu. W przypadku mebli do estetyki loftowej warto postawić na monochromatyczną kolorystykę, którą można uzupełnić o wyraziste kolorystycznie dodatki, które nadadzą przestrzeni przyjaznego charakteru.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy