Jakie meble wybrać do stworzenia home office?

Jakie meble wybrać do stworzenia home office?

Praca w formie zdalnej ma swoje wady oraz zalety, jednakże w dzisiejszych czasach jest ona najlepszym rozwiązaniem dla większości firm oraz ich pracowników. Aby praca zdalna była komfortowa i przypominała pracę w biurze, warto się do niej odpowiednio przygotować, a więc stworzyć warunki, dzięki którym będziemy mogli oddzielić swój wolny czas od czasu przeznaczonego na pracę.

Home office, czyli domowe biuro powinno być miejscem, w którym czujemy się skoncentrowani i gotowi do działania. Biuro zaaranżowane w domu powinno być przede wszystkim miejscem ergonomicznym, które będzie można dostosować do stylu pracy. Głównymi elementami wyposażenia home office jest fotel biurowy oraz biurko, a także odpowiednie oświetlenie, które jest nam szczególnie potrzebne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok, a w pochmurne dni źródło przyjemnego światła jest potrzebne cały czas.

Jak wybrać odpowiednie biurko?

Biurko jest podstawowym meblem w pracy biurowej — powinno charakteryzować się zwiększoną powierzchnią blatu, aby swobodnie zmieścił się na nim laptop, dokumenty oraz akcesoria biurowe potrzebne podczas pracy. Przy wyborze biurka warto zwrócić swoją uwagę na jego kształt, wielkość, a także ilość dostępnych szuflad oraz półek. Do niewielkich wnętrz dużą popularnością cieszą się biurka narożne, które wykorzystują trudne do zaaranżowania rogi, a także oferuje mnóstwo praktycznej powierzchni użytkowej.

A co z wyborem fotela?

Fotel powinien być meblem w pełni ergonomicznym, który można dostosować do indywidualnych potrzeb oraz preferencji użytkownika — a więc powinien być wyposażony w możliwość regulacji wysokości siedziska, regulacji odchylenia oparcia, a także w możliwość regulacji podłokietników i zagłówka. Warto wybrać fotel biurowy, który jest umieszczony na jezdnej podstawie, dzięki której można się swobodnie przemieszczać po pomieszczeniu, nie wstając z krzesła. Oczywiście dużą rolę w wyborze fotela przynosi jego wyprofilowana bryła, a także materiały, z których został wykonany — warto zainwestować w wysokogatunkowe tkaniny, które nie tylko będą przyjemne w dotyku, ale również zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza, co z pewnością umili wielogodzinne siedzenie szczególnie w letnie dni. Aranżując home office, warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie, które z jednej strony nie będzie ani za chłodne, ani za ciepłe — tylko jak najbardziej podobne do naturalnej barwy, dzięki której oczy nie będą się męczyć.

Opinie o firmach (1)
Paulina

17.02.2021

Najważniejsze jest biurko oraz wygodny fotel.

Adres IP: ***.***.***.150

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy