Kanapa narożna rozkładana do salonu - dlaczego warto?

Kanapa narożna rozkładana do salonu - dlaczego warto?

Trudno wyobrazić sobie salon bez przytulnej, funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni służącej do spędzania czasu w rodzinnym gronie oraz odpoczywania w ogóle. Dlatego też pokój dzienny wyposaża się w sofy, fotele albo kanapy narożne rozkładane, tworząc tym samym miły i komfortowy kącik przeznaczony do zażywania relaksu przy ulubionej książce bądź dobrym filmie. Szczególnie wygodnym rozwiązaniem, które przy tym optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, są narożniki. Kanapa narożna rozkładana do salonu stanowi wspaniałe rozwiązanie zarówno dla dużych domów, jak i niewielkich kawalerek. Dlaczego zatem warto zdecydować się na ten mebel?

Więcej miejsca do siedzenia i mniej zajętej przestrzeni

Kanapa narożna rozkładana nie bez powodu uznawana jest za masywny mebel, ponieważ zajmuje dużą ilość miejsca w pokoju. Jednakże wyobraźcie sobie postawienie w salonie sofy wraz z jednym lub dwoma fotelami, a dojdziecie do wniosku, że narożnik potrzebuje o wiele mniej przestrzeni. Dostarczy przy tym taką samą lub nawet większą ilość miejsca przeznaczonego do komfortowego siedzenia. Siedząca na fotelu osoba nie rozłoży się bowiem aż tak jak na sofie, a kanapa narożna rozkładana pozwala na komfortowe położenie się w tym samym czasie więcej niż jednej osoby. Można zatem śmiało powiedzieć, że narożnik dostarcza więcej miejsca do siedzenia, przy mniejszej ilości zajętej przestrzeni równocześnie.

Rozwiązanie dla dużych salonów

Kanapy narożne rozkładane są chętnie wybierane do dużych salonów, które posiadają odpowiednią ilość miejsca możliwą do zagospodarowania przez ten duży mebel. Należy tutaj wspomnieć, że meblowe sklepy stacjonarne i internetowe (w tym MEBLE ADA) oferują narożniki w różnych kształtach - w formie litery "U" albo "L". W przypadku szezlongu umieszczonego z jednej strony może on leżeć zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Oczywiście należy wybrać prawostronny albo lewostronny narożnik - w zależności od tego, jaki nas interesuje. Jeśli lubicie robić od czasu do czasu przemeblowania i nie chcecie ograniczać się kształtem posiadanej kanapy narożnej, możecie wybrać model uniwersalny (z możliwością zmiany strony położenia szezlongu).

Rozwiązanie dla kawalerek i niewielkich mieszkań

Pomimo zajmowania dużej ilości miejsca, kanapy narożne rozkładane są chętnie wybieranie również do niewielkich mieszkań oraz kawalerek. W tym wypadku są traktowane często dwojako - jako miejsce do siedzenia i przyjmowania gości za dnia oraz jako miejsce przeznaczone do spania po rozłożeniu mebla. Tym sposobem można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca, bez konieczności rezygnowania z dużego łóżka albo z komfortowej przestrzeni do zażywania codziennego relaksu. Na funkcjonalnym rozłożonym narożniku śpią zarówno sami domownicy, jak i ich goście. Jeśli interesuje Was duży wybór różnych modeli narożników, znajdziecie go w meblowym sklepie internetowym MEBLE ADA.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)