Kratka wentylacyjna plastikowa czy aluminiowa?

Kratka wentylacyjna plastikowa czy aluminiowa?

Kratki wentylacyjne są jednym z najbardziej widocznych elementów każdej wentylacji — wpływają one na estetykę wnętrza zarówno w przypadku wentylacji naturalnej, jak i mechanicznej. W dzisiejszych czasach klatki wentylacyjne dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki której mogą one pełnić także funkcję dekoracyjną.

Na rynku dostępne są również klatki o różnorodnych kształtach, które umożliwiają prawidłową regulację powietrza. Kratka wentylacyjna pomaga zamaskować dziurę, która byłaby widoczna w ścianie, jak również zapobiega wpadaniu przez komin zanieczyszczeń. Kratka wentylacyjna może być dostępna w formie kołowej, prostokątnej, a także kwadratowej — powinna być dopasowana bezpośrednio do wymiaru kanału.
Coraz częściej wybiera się kratki wentylacyjne ozdobne, które wyróżniają się niepowtarzalną stylistyką — nowoczesną i minimalistyczną lub wręcz przeciwnie klasyczną i stylizowaną na motywy roślinne czy zwierzęce.
Najpopularniejszym tworzywem, z którego wykonane są klatki wentylacyjne, jest plastik, czyli tworzywo sztuczne, które jest najtańsze w eksploatacji. Jednakże coraz częściej klienci wybierają klatki z mosiądzu, a nawet klatki wentylacyjne ceramiczne.
Wadą kratek wentylacyjnych plastikowych jest ich szybkie zużycie — często kruszeją, a także żółkną, co prowadzi do konieczności ich wymiany. Kratki wentylacyjne aluminiowe przystosowane są natomiast do montażu wewnątrz lub na zewnątrz budynku — są one wykonane z odlewów aluminiowych, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia, a także działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zobacz więcej: https://akcesoria.meble.pl/akcesoria/kratki-wentylacyjne/

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Duże okna z roku na rok stają się coraz bardzie...
Projektant wnętrz to osoba, która zawodowo...
Jak wiadomo wykończenie podłogi jest bardzo waż...
Atłasowy, pięknie układający się materiał na...
Aranżacja pokoju dziecięcego dla wielu rodzic&oa...
Stojąc przed koniecznością urządzenia rozmaity...