Kratka wentylacyjna plastikowa czy aluminiowa?

Kratka wentylacyjna plastikowa czy aluminiowa?

Kratki wentylacyjne są jednym z najbardziej widocznych elementów każdej wentylacji — wpływają one na estetykę wnętrza zarówno w przypadku wentylacji naturalnej, jak i mechanicznej. W dzisiejszych czasach klatki wentylacyjne dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki której mogą one pełnić także funkcję dekoracyjną.

Na rynku dostępne są również klatki o różnorodnych kształtach, które umożliwiają prawidłową regulację powietrza. Kratka wentylacyjna pomaga zamaskować dziurę, która byłaby widoczna w ścianie, jak również zapobiega wpadaniu przez komin zanieczyszczeń. Kratka wentylacyjna może być dostępna w formie kołowej, prostokątnej, a także kwadratowej — powinna być dopasowana bezpośrednio do wymiaru kanału.
Coraz częściej wybiera się kratki wentylacyjne ozdobne, które wyróżniają się niepowtarzalną stylistyką — nowoczesną i minimalistyczną lub wręcz przeciwnie klasyczną i stylizowaną na motywy roślinne czy zwierzęce.
Najpopularniejszym tworzywem, z którego wykonane są klatki wentylacyjne, jest plastik, czyli tworzywo sztuczne, które jest najtańsze w eksploatacji. Jednakże coraz częściej klienci wybierają klatki z mosiądzu, a nawet klatki wentylacyjne ceramiczne.
Wadą kratek wentylacyjnych plastikowych jest ich szybkie zużycie — często kruszeją, a także żółkną, co prowadzi do konieczności ich wymiany. Kratki wentylacyjne aluminiowe przystosowane są natomiast do montażu wewnątrz lub na zewnątrz budynku — są one wykonane z odlewów aluminiowych, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia, a także działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zobacz więcej: https://akcesoria.meble.pl/akcesoria/kratki-wentylacyjne/

Opinie o firmach (2)
Marlena
Jestem na etapie wykańczania domu i nawet nie pomyślałam, że jest tyle rodzajów kratek wentylacyjnych.
Karolina
Super wpis.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy

To, jaki rodzaj kuchni macie zamiar wybrać do urz...
Ciepła kolorystyka na chłodne wieczoryJesień zw...
Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko przygotowu...
Kratki wentylacyjne są jednym z najbardziej widoc...
Jednym z pokojów, w którym w swym domu przebywas...
Praca w formie zdalnej ma swoje wady oraz zalety, ...