Zobacz również

Na jaką podłogę się zdecydować?

Na jaką podłogę się zdecydować?

Jak wiadomo wykończenie podłogi jest bardzo ważnym elementem każdego wnętrza. Ważny jest jej wybór, bo może całkowicie odmienić i ozdobić pomieszczenie. Budownictwo oferuje wiele materiałów na wykończenie podłogi. Może to być: parkiet, panele, deska podłogowa, płytki, kamień, wykładzina lub PCV. Przy wyborze każdego z tych materiałów pod uwagę należy wziąć wiele czynników m.in. przeznaczenie pomieszczenia. Przecież w kuchni nie położymy parkietu lub wykładziny w łazience. 

Jeżeli chodzi o efekt końcowy podłogi to doskonale prezentuje się na niej parkiet. Również i w tym przypadku wybór drewna oraz wzoru ma duży wpływ na późniejsze użytkowanie pomieszczenia. Trzeba też pamiętać, iż wybrany parkiet nie zawsze będzie odpowiedni do podłoża. Wybierając drewno na parkiet trzeba pamiętać, że musi on być stabilny oraz by jak najdłużej zachował swój wygląd.

Parkiet może być położony jako tzw. podłoga pływająca, czyli bez kleju. Do przyklejenia klepek stosuje się kleje elastyczne. Podłoga taka jest stabilniejsza i nie odkształca się, co na pewno jest jej zaletą. Kiedy parkiet jest już położony dobrze jest go zabezpieczyć, by jak najdłużej nam służył.

Jest wiele metod zabezpieczenia, które pozwalają szybko zapobiec szybkiemu zużyciu i ochronią podłogę przed działaniem szkodliwych czynników. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej woskiem, lakierem lub olejem.

Warto zaznaczyć, że parkiet to rodzaj naturalnej drewnianej podłogi, która reaguje na wszystkie zmieniające się warunki otoczenia, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji.

Dobrze jest, gdy podłoga dopasowana jest do drzwi - dowiedz się więcej na ten temat!

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (10 opinii)