Największe mity na temat skóry naturalnej na meblach

Największe mity na temat skóry naturalnej na meblach

Sofy skórzane cieszą się coraz większą popularnością zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych, ponieważ wprowadzają do nich aspekt ponadczasowej elegancji i luksusu, a zarazem zapewniają komfort i wygodę nawet wielogodzinnego siedzenia. Naturalne skóry obiciowe są stosowana od setek lat, natomiast w produkcji mebli były chętnie stosowana przede wszystkim na dworach czy w pałacach. Skórę naturalną ceniono przede wszystkim za elastyczność, zwiększoną wytrzymałość, jak również jej niezwykle ekskluzywną formę. Pomimo coraz większej popularności skóry naturalnej we wnętrzach, wciąż istnieją na jej temat pewne mity, które psują wspomnianemu materiałowi reputację, dlatego zdecydowaliśmy się je obalić!

Czy skóra naturalna jest na pewno zimna?

MIT. Skóra naturalna jest materiałem, który adaptuje warunki swojego otoczenia, dlatego jeżeli w pomieszczeniu jest chłodno, skóra również będzie miała podobną temperaturę. Jednakże jeżeli usiądziesz na sofie ze skóry, po chwili szybko się ona rozgrzeje pod wpływem temperatury Twojego ciała. Tak więc w porównaniu z innymi tkaninami materiałowymi skóra naturalna zmienia swoją temperaturę w zależności od warunków otoczenia.

Skóra naturalna szybko się niszczy

MIT. Skóra naturalna jest materiałem o ponadprzeciętnej trwałości, o ile będzie się o nią odpowiednio dbało, tj. konieczna jest należyta konserwacja i impregnacja. Regularna pielęgnacja skórzanej tapicerki pozwoli Ci cieszyć się właściwościami skóry naturalnej przez długie lata. Specjalne środki konserwujące skórę naturalną zwiększają jej sprężystość i tworzą specjalną warstwę ochronną, dzięki której powierzchnia ma zwiększoną odporność na pękanie, wysuszania, a także drobne uszkodzenia mechaniczne.

Meble ze skóry naturalnej są drogie

MIT. Współcześnie sofy skórzane są powszechnie dostępne, chociaż jeszcze kilka lat temu te eleganckie i wygodne meble wypoczynkowe były dostępne wyłącznie dla osób z większymi zasobami portfeli. Obecnie skóra naturalna wcale nie jest droższa od mebli tapicerowanych innymi tkaninami obiciowymi. Panuje również przekonanie, że meble skórzane pasują tylko do wnętrz klasycznych urządzonych w starodawnym stylu, jednakże w dzisiejszych czasach sofy skórzane chętniej są wykorzystywane w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych, a nawet industrialnych.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 4.71/5 (7 opinii)