Nowy materiał tapicerski do starych mebli

Nowy materiał tapicerski do starych mebli

Jesteś właścicielem starego, zużytego mebla i nie wiesz do końca co z nim zrobić? Zastanawiasz się, czy będzie dało się wykorzystać do tego stopnia zniszczony fotel? Zapewniamy, że przy odrobinie fantazji, czasu i chęci uda ci się wyczarować prawdziwe dzieło sztuki, które posłuży ci jeszcze przez wiele lat.
Pamiętajmy o tym, że stare meble wykonywane były zazwyczaj z największą starannością i ich jakość jest o wiele lepsza niż dzisiejszych mebli sieciówek. Obdarty lakier na krześle czy starty materiał nie jest powodem, by wyrzucać tak cenny przedmiot. Meble odnawiamy zwykle za pomocą dwóch czynności – malowania oraz dopierania nowej tapicerki. Niektóre meble mogą sprawiać pewne trudności osobie niedoświadczonej, która będzie chciała obić je nowym materiałem. Skomplikowane meble najlepiej oddać do tapicera, który szybko i profesjonalnie zajmie się sprawą. Niewielkie elementy, takie jak np. siedzisko w krześle, możemy z powodzeniem obić sami, zaopatrzając się wcześniej w odpowiednie materiały. Przede wszystkim wybrać powinnyśmy materiał tapicerski. Niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzemy pamiętajmy, by był on trwały oraz odporny na uszkodzenia i rozciągnięcia. Wybierz materiał, który będzie pasował do wnętrza, w jakim chcesz postawić krzesło. W pomieszczeniu urządzonym w romantycznym stylu świetnie pasowały będą odnowione krzesła pomalowane na biało, z siedziskiem obitym w materiał tapicerski z kwiatowymi wzorami. Możliwości są w zasadzie nieograniczone, wystarczy niewielki nakład pieniędzy, trochę więcej czasu oraz dużo chęci, a z pewnością stworzymy coś pięknego.
Przed przystąpieniem do malowania odnawianego mebla na nowy kolor pamiętajmy o tym, by całkowicie pozbyć się starej farby. Nie powinno to sprawiać większego problemu, szczególnie w przypadku mebli wykonanych z drewna litego, które świetnie nadają się do różnego rodzaju przeróbek.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)