Nowy materiał tapicerski do starych mebli

Nowy materiał tapicerski do starych mebli

Jesteś właścicielem starego, zużytego mebla i nie wiesz do końca co z nim zrobić? Zastanawiasz się, czy będzie dało się wykorzystać do tego stopnia zniszczony fotel? Zapewniamy, że przy odrobinie fantazji, czasu i chęci uda ci się wyczarować prawdziwe dzieło sztuki, które posłuży ci jeszcze przez wiele lat.
Pamiętajmy o tym, że stare meble wykonywane były zazwyczaj z największą starannością i ich jakość jest o wiele lepsza niż dzisiejszych mebli sieciówek. Obdarty lakier na krześle czy starty materiał nie jest powodem, by wyrzucać tak cenny przedmiot. Meble odnawiamy zwykle za pomocą dwóch czynności – malowania oraz dopierania nowej tapicerki. Niektóre meble mogą sprawiać pewne trudności osobie niedoświadczonej, która będzie chciała obić je nowym materiałem. Skomplikowane meble najlepiej oddać do tapicera, który szybko i profesjonalnie zajmie się sprawą. Niewielkie elementy, takie jak np. siedzisko w krześle, możemy z powodzeniem obić sami, zaopatrzając się wcześniej w odpowiednie materiały. Przede wszystkim wybrać powinnyśmy materiał tapicerski. Niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzemy pamiętajmy, by był on trwały oraz odporny na uszkodzenia i rozciągnięcia. Wybierz materiał, który będzie pasował do wnętrza, w jakim chcesz postawić krzesło. W pomieszczeniu urządzonym w romantycznym stylu świetnie pasowały będą odnowione krzesła pomalowane na biało, z siedziskiem obitym w materiał tapicerski z kwiatowymi wzorami. Możliwości są w zasadzie nieograniczone, wystarczy niewielki nakład pieniędzy, trochę więcej czasu oraz dużo chęci, a z pewnością stworzymy coś pięknego.
Przed przystąpieniem do malowania odnawianego mebla na nowy kolor pamiętajmy o tym, by całkowicie pozbyć się starej farby. Nie powinno to sprawiać większego problemu, szczególnie w przypadku mebli wykonanych z drewna litego, które świetnie nadają się do różnego rodzaju przeróbek.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 4.710000038147/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Przychodząc do restauracji zawsze liczymy na otrz...
Bardzo często spotkać można kuchnię otwartą n...
Projektant wnętrz to osoba, która zawodowo...
Parapety to dodatki do wyposażenia naszego lokalu...
Zakup nowych mebli to poważna decyzja. Większoś...
Pady czyszczące to takie elementy wyposażenia ma...