O co warto zapytać sprzedawcę kupując meble?

O co warto zapytać sprzedawcę kupując meble?

Zakup nowych mebli to poważna decyzja. Większość osób liczy na to, że będą towarzyszyć one w mieszkaniu przez kilka lat, a czasem nawet dłużej. Poszukując idealnego wyposażenia warto mieć na względzie kilka istotnych kwestii, o które powinno się zapytać sprzedawcę w sklepie meblowym.

Z jakich materiałów wykonany jest mebel?
Materiały, z których produkuje się meble są bardzo istotnym aspektem i mają ogromny wpływ na użytkowanie mebla. Nie chodzi wcale o klasyfikowanie, które z nich są gorsze, a które lepsze, bo to kwestia, która jest mocno indywidualna. W sprzedaży można spotkać zarówno meble ze słabych gatunków drewna, jak również takie, które zostały wykonane ze świetnej jakości płyt MDF. Bardziej istotne jest jednak to, czy dany mebel będzie dobrze dopasowany do naszych potrzeb. Powinniśmy zapytać sprzedawcę, jak materiał z którego został wykonany reaguje na wodę i jakich środków pielęgnacyjnych oraz czyszczących używać. To bardzo ważna kwestia jeśli decydujemy się na przykład na meble z drewna. Ich zakup często wiąże się z większym wydatkiem, dlatego kupujemy je z myślą o tym, aby przetrwały długi czas. Nieodpowiednie środki chemiczne mogą jednak spowodować odbarwienie. Podobnie jest ze skórą naturalną. To materiał o wysokiej jakości, jednak brak odpowiedniej pielęgnacji może spowodować, że mebel szybko straci swój urok. Jeśli nie mamy więc czasu na to, aby regularnie i dokładnie czyścić meble, lepszym wyborem może okazać się skóra ekologiczna.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Nie zależnie od tego, czy na zakup wyposażenia wybieramy stacjonarny salon meblowy czy sklep internetowy, musimy mieć na uwadze, że na niektóre przedmioty trzeba trochę zaczekać. Termin ten może być szczególnie długi w sytuacji, gdy meble importowane są z dalekiego kraju lub sklep meblowy nie ma gotowych produktów na stanie i trzeba zaczekać aż zostaną wyprodukowane. W takiej sytuacji może spotkać nas spore rozczarowanie, gdy okaże się na przykład, że remont sypialni został już zakończony, jednak przez dwa miesiące nie będziemy mieli na czym spać, bo tyle trzeba zaczekać na łóżko. Z drugiej strony, gdy meble przyjdą zbyt szybko będziemy mieć kłopot z tym, gdzie je przechować do czasu, aż zdążymy pomalować ściany lub wymienić panele. Warto więc rozeznać się wcześniej jaki jest orientacyjny czas oczekiwania na zamówione meble. Jeśli potrzebujemy ich pilnie, zapytajmy sprzedawce, które z produktów możemy dostać od ręki.

Czy są dostępne inne kolory?
Zdarza się, że na ekspozycji znajdziemy mebel, który odpowiada nam kształtem lub stylistyką, jednak jego kolor nie pasuje do aranżacji. Sytuacja ta może dotyczyć zarówno mebli drewnianych, jak również tapicerowanych. Zazwyczaj producent wypuszczając nową kolekcję oferuje kilka wariantów kolorystycznych danego mebla. Czasem jednak sklep nie ma ich na stanie, bądź dany model jest wyłącznie pokazowy i klient może dopasować kolor i wzór samodzielnie na podstawie wzornika. Wystarczy tylko zapytać sprzedawcę, czy interesujący nas mebel posiada taką opcję.

Opinie o firmach (2)
Monika

05.10.2020

Sklep meblowy RESMAR bardzo szybko wykonał moje zamówienie. Polecam!

Adres IP: ***.***.**.59

Ewa

05.10.2020

Warto zapytać o gwarancję na dany produkt.

Adres IP: ***.***.**.59

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy