Pady czyszczące - ich rodzaje i zastosowanie

Pady czyszczące - ich rodzaje i zastosowanie

Pady czyszczące to takie elementy wyposażenia maszyn, które najczęściej się zużywają, ale to właśnie one gwarantują osiągnięcie czystości posadzki. Obecnie są dużo częściej stosowane niż szczoty mimo to, iż wymagają częstszej wymiany. Badania dowodzą, że potrzebują mniej obrotów, aby wyczyścić daną powierzchnię równie dobrze co szczotki, a do tego są tańsze.

Pady czyszczące są różnorodne i dostosowane do każdego rodzaju zabrudzeń czy posadzek. Mają one różną twardość, która oznaczona jest kolorami. Przykładowo czarne pady są najtwardsze i przeznaczone do trudnych zabrudzeń, natomiast te o jasnych kolorach stosuje się do polerowania powierzchni. Pady sprzedawane są najczęściej w opakowaniach po 5 sztuk i w rozmiarach od 7 do 24" w zależności od maszyny, do jakiej są przeznaczone.

Pady można podzielić takie, które są przeznaczone do czyszczenia codziennego, gruntownego doczyszczania czy polerowania i pielęgnacji. Innym rodzajem są pady ręczne piankowe - melaminowe oraz do prania wykładzin i czyszczenia powierzchni porowatych. Wszystkie wymienione rodzaje padów czyszczących można znaleźć przykładowo na stronie elinea.pl z dokładnymi opisami poszczególnych rodzajów.

Często stosowanym padem jest pad zielony do maszyny, który stosuje się w codziennym użytku do intensywnego czyszczenia posadzek. Idealnie nadaje się do twardych posadzek wielkopowierzchniowych, np. w marketach budowlanych, warsztatach czy obiektach przemysłowych. Do gruntownego doczyszczania polecany jest pad brązowy, który jest trzykrotnie trwalszy niż zielony. Zaleca się jego stosowanie do szorowania posadzek porowatych, antypoślizgowych i głębokich fug.

Piankowy - melaminowy pad ręczny natomiast doskonale sprawdza się w miejscach trudno dostępnych dla maszyny, czyli przykładowo na schodach. Ponadto przy pomocy tego pada można w łatwy sposób i bez środków chemicznych usunąć odciski palców, ślady po kredkach, tuszu i flamastrach czy zarysowania od podeszwy butów.

Innym rodzajem są pady do prania wykładzin i czyszczenia powierzchni porowatych, wykonane z mikrofibry. Bardzo dobrze czyszczą powierzchnie porowate i występujące w nich zagłębienia. Stosuje się je wyłącznie do powierzchni odpornych na działanie wody.

Wszystkie pady czyszczące Linea zwiększają wydajność pracy oraz redukują potrzebę stosowania silnych preparatów, ponieważ efektywnie czyszczą powierzchnię nawet przy użyciu samej wody lub bardzo delikatnej chemii.

Opinie o firmach (3)
Klient

22.05.2019

Bardzo dobra jakosc w stosunku do ceny, polecam serdecznie

Adres IP: **.***.**.111

zocha

22.05.2019

Swietne pad czyszczace, stosuje umnie w hotelu dla przyjezdnych zapraszam wszystkichh do odwiedzin hoteliku "zocha" lśni na błysk
- dobrajakos

Adres IP: **.***.**.111

~Gosia

22.05.2019

polecam pady do maszyn , idealnie nadają się do twardych posadzek wielkopowierzchniowych, np. w marketach budowlanych, warsztatach czy obiektach przemysłowych. Do gruntownego doczyszczania polecany jest pad brązowy, który jest trzykrotnie trwalszy niż zielony

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (3 opinie)