Przedpokój wizytówka domu

Przedpokój wizytówka domu

Przedpokój - małe, ale szalenie istotne domowe pomieszczenie. To pierwsze miejsce, do którego wchodzimy po powrocie do domu i ostatnie, w którym się znajdujemy przed wyjściem. To w przedpokoju zostawiamy odzież wierzchnią, obuwie oraz wszelkie akcesoria i dodatki. Bez względu na metraż przedpokoju, warto zadbać, by była to przestrzeń funkcjonalna i estetyczna jednocześnie. Jakie meble sprawdzą się najlepiej małym lub dużym przedpokoju? Jak sprawić, by to pomieszczenie było piękną wizytówką domu?

Mały przedpokój
Aranżacja małego przedpokoju to nie lada wyzwanie. Mała przestrzeń czyli mało miejsca na meble do przechowywania. Rzadko kiedy decydujemy się na przechowywanie kurtek i płaszczy w szafach np. w sypialni, dlatego też szafa lub wieszak na ubrania w przedpokoju to element obowiązkowy. W naprawdę małym pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się szafa w formie wysokiego słupka. Na rynku dostępne są nowoczesne i funkcjonalne modele szafek wyposażone np. w wysuwane siedziska. To świetne rozwiązanie dla każdego kto ceni sobie przestrzeń i wygodę. Wysuwane siedzisko posłuży tylko wtedy, kiedy będzie potrzebne i nie będzie zajmować cennego miejsca. Jeśli z kolei nie potrzebujesz szafy na odzież, z pewnością zainteresuje Cię praktyczna, uchylna szafka na buty. Mebel doskonale sprawdzi się do przechowywania kilku najczęściej noszonych par botów, oraz czapek, szalików czy rękawiczek. Ba blacie takiej szafki warto także umieścić dekoracyjny pojemnik na klucze czy smycz dla psa. Dzięki zastosowaniu uchylnych drzwi, szafkę można bez problemu ustawić nawet w bardzo małym przedpokoju.

Duży przedpokój
Na nieco większą swobodę mogą sobie pozwolić posiadacze przedpokoju o większym metrażu. Wówczas oprócz mebli warto w tym pomieszczeniu zamieścić dekoracje, które ozdobią wnętrze i zaproszą gości do wnętrza domu. W dużym przedpokoju doskonale sprawdzi się komplet mebli, zawierający np. szafę z lustrem, komodę i ławkę. W ten sposób uda się stworzyć miejsce do przechowywania odzieży obuwia oraz wszelkich niezbędnych przedmiotów. Komplet stylowych mebli do przedpokoju ozdobi pomieszczenie i uczyni dom zdecydowanie bardziej przytulnym. Aby dodatkowo wyeksponować charakter mieszkania, warto w dużym przedpokoju umieścić dekoracje w postaci obrazów lub zdjęć ściennych, wazonów, ozdobnych mis czy pojemników na klucze.

Przedpokój to miejsce, którego aranżacja może sprawiać trudności. Małe, pozbawione okien przedpokoje należy dodatkowo oświetlić, by w pełni spełniało swoją funkcję. Z kolei większe przestrzenie łatwiej udekorować i zorganizować wyposażenie. Jeżeli szukasz solidnych a przy tym estetycznych i funkcjonalnych mebli do przedpokoju, znajdziesz je w asortymencie sklepu Resmar.

Opinie o firmach (1)
Olga

17.02.2021

Aranżując przedpokój w moim domu postawiłam na białe meble oraz jasne ściany.

Adres IP: ***.***.***.150

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 1/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)