Schody drewniane do domu - wady i zalety

Schody drewniane do domu - wady i zalety

Czasy, w których schody były traktowane jedynie jako środek umożliwiający przemieszczanie się między piętrami minęły bezpowrotnie. Niegdyś kompletnie nie przywiązywano wagi do ich rodzaju lub wyglądu i skupiano się jedynie na tym, by były solidne i na lata. Dziś sytuacja jest zgoła inna, a schody domowe stanowią bardzo często największą dekorację wnętrza domu. Dużą popularnością cieszą się obecnie schody drewniane. Element ten zachwyca estetyka, mnogością wzorów i kolorów, a także trwałością. Dlaczego warto zwrócić uwagę na schody drewniane? Czy warto inwestować w ten element wyposażenia?

Drewno jest materiałem wykorzystywanym przez człowieka od tysiącleci. Oprócz trwałości i funkcjonalności, surowiec zachwyca także niebanalną estetyką, która jest zależna od gatunku stosowanego drewna. Co istotne, wyroby z drewna są ponadczasowe i z powodzeniem można je wykorzystywać w wielu aranżacjach. Schody drewniane są obecnie coraz częściej wybierane przez osoby, które projektują oraz planują urządzenie domu. Mimo iż wielu klientów waha się pomiędzy standardowymi schodami z żelbetonu, duża ich część i tak decyduje się na zakup schodów wykonanych z drewna. Surowiec jest znany ze swej trwałości, odporności na uszkodzenia oraz łatwości w obróbce. Dlatego też drewno ma ogromne zastosowanie w budownictwie oraz przemyśle meblarskim.

Drewno, bez względu na odcień czy gatunek, wizualnie ociepla wnętrze i dodaje mu przytulności. Dlatego też nie trzeba bać się łączenia drewna z typowo nowoczesnymi kolorami oraz elementami. Naturalne drewno doskonale komponuje się z bielą, szarością czy odcieniami kremowymi. Dlatego też schody drewniane pięknie będą się prezentować w domach utrzymanych w wielu estetykach, od nowoczesnej przez elegancką po typowo klasyczną, pełną drewnianych elementów. Drewno oryginalnie komponuje się z elementami połyskującymi, zarówno złotymi, jak i srebrnymi. Dlatego też warto zadbać o stalową lub aluminiową poręcz w ciekawym kształcie. Warto w okolicy drewnianych schodów dodać nowoczesne dekoracje w postaci grafik, zdjęć czy ozdób ustawionych bezpośrednio na meblach.

Schody drewniane podkreślają klimat wnętrza, dzięki czemu korzystanie w nich jest zawsze czystą przyjemnością. Odpowiednio przygotowane drewno jest przyjemne w dotyku i ciepłe. Bez obaw można po nim chodzić boso, nawet w bardzo zimne dni.

Schody drewniane mają wiele zalet, ale niestety nie brakuje im też wad. Drewno jest dość drogim materiałem, dlatego też niejednokrotnie za wysokiej jakości schody drewniane musimy zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co więcej, a schody zamawiane u rzemieślnika na wymiar można czekać nawet kilkanaście tygodni, dlatego też tutaj konieczne jest odpowiednie planowanie budowy oraz terminu składania zamówienia. Drewno nie jest zbyt odporne na wilgoć, dlatego też warto dobrze przemyśleć och wybór w miejscach narażonych na zwiększony kontakt z wilgocią. Schody drewniane wymagają także odpowiedniej konserwacji i stosowania specjalnych środków czystości, przeznaczonych właśnie do tego surowca.

Mimo kilku wad, schody drewniane http://www.wasiak.net/oferta/schody.html zyskują coraz większą popularność. Jeżeli chcesz mieć pewność posiadania całkowicie unikatowego wnętrza, wybierz schody wykonane właśnie z drewna. Co istotne, warto także wybrać profesjonalną oraz doświadczoną firmę, która takie schody wykona oraz zamontuje. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Stolarts. Firma działa w branży od wielu lat i może pochwalić się wieloma zrealizowanymi projektami, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm czy instytucji.

Opinie o firmach (2)
Basia

17.02.2021

Zawsze podobały mi się drewniane schody.

Adres IP: ***.***.***.150

Teresa

17.02.2021

Serdecznie polecam schody drewniane do domu.

Adres IP: ***.***.***.150

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)