Wybór lodówki - co i jak?

Wybór lodówki - co i jak?

Właściwa chłodziarka zadba jak należy o jakość przechowywanych produktów, co pomoże w przygotowaniu posiłków dla całej rodziny. Jest jednak bardzo wiele ich rodzajów i można się pogubić w liczbie funkcji jakie posiadają. Jak wybrać tę właściwą chłodziarkę?

Po pierwsze kupno chłodziarki zaczynamy od wyboru jej wielkości i liczby drzwi. Dostępne są wysokie modele z osobnym zamrażalnikiem i wtedy mamy do czynienia z dwudrzwiową chłodziarką. Mniejsze z nich mają wbudowany zamrażalnik w swoim wnętrzu. Niektóre z nich mają zamrażalnik na dole lub na górze, zależy jak często będziemy z niego korzystać. Producenci oferują także lodówki dwudrzwiowe otwierane w formie "szafy". Posiadają one dużo półek z łatwym dostępem do nich. Co więcej są także chłodziarki bez zamrażarki, którą można kupić osobno jeśli potrzebujemy naprawdę dużo miejsca.

Ważna cecha lodówki jest także kolor, ale i materiał z którego wykonane są półki- szkło, druty czy tworzywo sztuczne. Najlepsze z nich wydaja się szklane, ponieważ w razie czego wylane produkty nie zabrudzą całej chłodziarki, a ich wytrzymałość na ciężar jest dodatkowym atutem.

Jeśli chodzi o parametry techniczne uwagę należy zwrócić na ilość agregatów lodówki, klasę energetyczna oraz moc zamrażarki. Istotne będą także: poziom wytwarzanego przez nią hałasu, rodzaj sterowania (mechaniczny, automatyczny, elektroniczny). Przydatną funkcją chłodziarki jest system No Frost. Sprawia on, że lodówka nie oszroni się, używa tylko suchego powietrza i nie wymaga rozmrażania.

Co więcej producenci wyposażają je w przydatne opcje użytkowe np. alarm niedomkniętych drzwi, który ochroni lodówkę przed dostawaniem się do niej ciepła, powłokę antybakteryjną hamującą rozwój grzybów, bakterii i pleśni czy funkcję "wakacje"- chłodziarka będzie pracować przy mniejszej mocy i utrzymywać temperaturę 12 stopni Celsjusza, co zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w środku. 

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 4.71/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (5 opinii)