Wybór lodówki - co i jak?

Wybór lodówki - co i jak?

Właściwa chłodziarka zadba jak należy o jakość przechowywanych produktów, co pomoże w przygotowaniu posiłków dla całej rodziny. Jest jednak bardzo wiele ich rodzajów i można się pogubić w liczbie funkcji jakie posiadają. Jak wybrać tę właściwą chłodziarkę?

Po pierwsze kupno chłodziarki zaczynamy od wyboru jej wielkości i liczby drzwi. Dostępne są wysokie modele z osobnym zamrażalnikiem i wtedy mamy do czynienia z dwudrzwiową chłodziarką. Mniejsze z nich mają wbudowany zamrażalnik w swoim wnętrzu. Niektóre z nich mają zamrażalnik na dole lub na górze, zależy jak często będziemy z niego korzystać. Producenci oferują także lodówki dwudrzwiowe otwierane w formie "szafy". Posiadają one dużo półek z łatwym dostępem do nich. Co więcej są także chłodziarki bez zamrażarki, którą można kupić osobno jeśli potrzebujemy naprawdę dużo miejsca.

Ważna cecha lodówki jest także kolor, ale i materiał z którego wykonane są półki- szkło, druty czy tworzywo sztuczne. Najlepsze z nich wydaja się szklane, ponieważ w razie czego wylane produkty nie zabrudzą całej chłodziarki, a ich wytrzymałość na ciężar jest dodatkowym atutem.

Jeśli chodzi o parametry techniczne uwagę należy zwrócić na ilość agregatów lodówki, klasę energetyczna oraz moc zamrażarki. Istotne będą także: poziom wytwarzanego przez nią hałasu, rodzaj sterowania (mechaniczny, automatyczny, elektroniczny). Przydatną funkcją chłodziarki jest system No Frost. Sprawia on, że lodówka nie oszroni się, używa tylko suchego powietrza i nie wymaga rozmrażania.

Co więcej producenci wyposażają je w przydatne opcje użytkowe np. alarm niedomkniętych drzwi, który ochroni lodówkę przed dostawaniem się do niej ciepła, powłokę antybakteryjną hamującą rozwój grzybów, bakterii i pleśni czy funkcję "wakacje"- chłodziarka będzie pracować przy mniejszej mocy i utrzymywać temperaturę 12 stopni Celsjusza, co zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w środku. 

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 4.1700000762939/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Malowanie na tkaninach może być jedną z zabaw d...
Zakup nowych mebli to poważna decyzja. Większoś...
Wybierając meble do mieszkania często stajemy pr...
Nowoczesny styl odchodzi od niepotrzebnych zdobie...
Okna nazywane są często oczami domu, niezwykle w...
Łóżeczko dla dziecka musi spełniać wiel...