Zasłony w nowoczesnym stylu

Zasłony w nowoczesnym stylu

Nowoczesny styl odchodzi od niepotrzebnych zdobień i przesadnych dekoracji. W modernistycznych wnętrzach rzadko spotkać można przytłaczające pomieszczenie zasłony i nieciekawe, potężne firany. Materiały na zasłony zdecydowanie ewoluują. I chociaż spotkań można jeszcze mieszkania, gdzie króluje tradycja i przytłaczające nieco ozdoby okna, to w zdecydowanej większości wnętrz pojawiają się piękne, stylowe, eleganckie i dobrane do charakteru wnętrza zasłony. 


Po co w ogóle nam zasłony?

Jak wiadomo, nie ma takich elementów wyposażenia mieszkań, które byłyby obowiązkiem w zakresie posiadania dla każdej osoby. Tak samo jak bez zasłon, można mieszkać bez dywanów, firan, a nawet bez krzeseł. Nie mniej jednak walory wizualne i użytkowe takiego wnętrza są mocno ograniczone. Zasłony przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną. Dekoracje okienne zdecydowanie przyciągają uwagę i sprawiają, iż konkretny pokój staje się bardziej przytulny, ciepły, nacechowany emocjonalnie. Zasłony to także elementy funkcjonalne. Przydają się szczególnie w blokach mieszkalnych, w których niekiedy sąsiedzi bezczelnie zaglądają przez okna do naszego mieszkania. Posiadając zasłony możemy poczuć się zdecydowanie bardziej intymnie i swobodnie.


Jaki materiał na zasłonę sprawdzi się najlepiej?

Z pewnością najlepiej sprawdzi się taki materiał, którego nie będzie za mało. Podstawowym błędem podczas kupowania zasłon jest bowiem nabycie zbyt małej jego ilości. Nie wygląda to estetycznie i zdecydowanie odbiera urok dekoracji okiennej. Warto zatem zapamiętać prostą zasadę, iż tkaniny powinno być dwa razy więcej, niż wynosi szerokość okna. Wśród materiałów zasłonowych istnieje spore zróżnicowanie i trudno mówić o tym, iż jedna tkanina jest zdecydowanie dobra, a druga zdecydowanie zła. Wiele bowiem zależy do gustu konkretnej osoby, a także stylu, w jakim urządziła swoje cztery katy. Bardzo popularnym materiałem na zasłony jest z pewnością żakard, tiul, tafta, mora, woal, aksamit, perkal.


Czym jeszcze kierować się przy wyborze zasłon?


Z pewnością nie bez znaczenia będzie wielkość pomieszczenia, do którego nabyć chcemy zasłony. W wnętrzach niewielkich nie powinno stosować się dużych, przytłaczających zasłon, gdyż jeszcze bardziej zmniejszą optycznie pokój. Dobrze byłoby również w małych wnętrzach postawić na jasne zasłony i delikatne materiały. Na nieco większą dowolność pozwolić można sobie w pomieszczeniach znacznej wielkości. Tutaj można pozwolić sobie na grubsze materiały, a także intensywne wzory. Zarówno materiał na zasłony, jak i ich kolor należy także dopasować do stylu konkretnego wnętrza.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 4.710000038147/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Ogrodzenie to podstawowy element budowniczy, o kt...
Wyobraźmy sobie salon mebli, bez wygodnego fotela...
Jeszcze kilka lat temu hokery stanowiły rzadkoś...
Funkcjonalny pojemnik na pieczywo do zabudowy. Wyp...
Okna nazywane są często oczami domu, niezwykle w...
Jak wiadomo wykończenie podłogi jest bardzo waż...