Zasłony w nowoczesnym stylu

Zasłony w nowoczesnym stylu

Nowoczesny styl odchodzi od niepotrzebnych zdobień i przesadnych dekoracji. W modernistycznych wnętrzach rzadko spotkać można przytłaczające pomieszczenie zasłony i nieciekawe, potężne firany. Materiały na zasłony zdecydowanie ewoluują. I chociaż spotkań można jeszcze mieszkania, gdzie króluje tradycja i przytłaczające nieco ozdoby okna, to w zdecydowanej większości wnętrz pojawiają się piękne, stylowe, eleganckie i dobrane do charakteru wnętrza zasłony. 


Po co w ogóle nam zasłony?

Jak wiadomo, nie ma takich elementów wyposażenia mieszkań, które byłyby obowiązkiem w zakresie posiadania dla każdej osoby. Tak samo jak bez zasłon, można mieszkać bez dywanów, firan, a nawet bez krzeseł. Nie mniej jednak walory wizualne i użytkowe takiego wnętrza są mocno ograniczone. Zasłony przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną. Dekoracje okienne zdecydowanie przyciągają uwagę i sprawiają, iż konkretny pokój staje się bardziej przytulny, ciepły, nacechowany emocjonalnie. Zasłony to także elementy funkcjonalne. Przydają się szczególnie w blokach mieszkalnych, w których niekiedy sąsiedzi bezczelnie zaglądają przez okna do naszego mieszkania. Posiadając zasłony możemy poczuć się zdecydowanie bardziej intymnie i swobodnie.


Jaki materiał na zasłonę sprawdzi się najlepiej?

Z pewnością najlepiej sprawdzi się taki materiał, którego nie będzie za mało. Podstawowym błędem podczas kupowania zasłon jest bowiem nabycie zbyt małej jego ilości. Nie wygląda to estetycznie i zdecydowanie odbiera urok dekoracji okiennej. Warto zatem zapamiętać prostą zasadę, iż tkaniny powinno być dwa razy więcej, niż wynosi szerokość okna. Wśród materiałów zasłonowych istnieje spore zróżnicowanie i trudno mówić o tym, iż jedna tkanina jest zdecydowanie dobra, a druga zdecydowanie zła. Wiele bowiem zależy do gustu konkretnej osoby, a także stylu, w jakim urządziła swoje cztery katy. Bardzo popularnym materiałem na zasłony jest z pewnością żakard, tiul, tafta, mora, woal, aksamit, perkal.


Czym jeszcze kierować się przy wyborze zasłon?


Z pewnością nie bez znaczenia będzie wielkość pomieszczenia, do którego nabyć chcemy zasłony. W wnętrzach niewielkich nie powinno stosować się dużych, przytłaczających zasłon, gdyż jeszcze bardziej zmniejszą optycznie pokój. Dobrze byłoby również w małych wnętrzach postawić na jasne zasłony i delikatne materiały. Na nieco większą dowolność pozwolić można sobie w pomieszczeniach znacznej wielkości. Tutaj można pozwolić sobie na grubsze materiały, a także intensywne wzory. Zarówno materiał na zasłony, jak i ich kolor należy także dopasować do stylu konkretnego wnętrza.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy