Zastosowanie listew sosnowych

Zastosowanie listew sosnowych

Drewno sosnowe jako gatunek przemysłowy w Polsce zyskał na popularności w XX wieku, czego konsekwencją jest zdominowanie krajowych drzewostanów przez iglaki. Sosna znana jest z dużej tolerancji na warunku środowiskowe oraz temperaturowe, a co ważniejsze jest gatunkiem żywicodajnym, co często wykorzystuje się, np. w przemyśle perfumeryjnym.

Drewno sosnowe przede wszystkim wykorzystywane jest w budownictwie w znaczeniu konstrukcyjnym. Elementy listw sosnowych można dostrzec w meblarstwie — odgrywają one kluczową rolę surowców w procesie produkcji mebli domowych, ogrodowych, jak również galanterii drewnianej.
Listwy drewniane są najczęstszym wyborem podczas dobierania listw do podłogi wykonanej z naturalnego drewna.
Producent drewna klejonego Richd.Anders wykonuje szeroką gamę listew sosnowych w zależności od ich docelowego przeznaczenia — zazwyczaj zamawiane są półfabrykaty do produkcji opasek drzwiowych, listew maskujących, listew narożnych czy innych elementów meblowych.
Wspomniany surowiec najczęściej jest selekcjonowany według wytycznych podanych przez klienta. Wszystkie listwy klejone są klejem wodoodpornym DIN EN 204 D4. Listwy sosnowe mogą być fazowane i frezowane według indywidualnych życzeń klienta. Klejonka sosnowa wykonywana jest o zróżnicowanej budowie oraz o wcześniej określonej jakości.
Tarcica sosnowa służy do produkcji listew, którymi można oklejać ramy okienne oraz drzwiowe, jak również drzwiczki szafek kuchennych, krzeseł, a także w formie listew podłogowych. Elastyczność oraz sprężystość listw sosnowych pozwala na perfekcyjne dopasowanie produktu nawet do nierównych powierzchni. Przez sosnę bez większego problemu przechodzą gwoździe, co zapewni wygodną pracę. Co więcej, listwy sosnowe łatwo jest pomalować, dzięki ich gładkiej teksturze.

Opinie o firmach (2)
Ewa

05.10.2020

Firma Richd. Anders jest godna polecenia.

Adres IP: ***.***.**.59

Michał

05.10.2020

Firma Richd. Anders wykonuje bardzo profesjonalnie różnego rodzaju kantówki i listwy. Polecam.

Adres IP: ***.***.**.59

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy