Sypialnia w stylu retro — od czego zacząć?

Sypialnia w stylu retro — od czego zacząć?

W sypialni chcesz stworzyć wnętrze, które będzie odznaczało się dość nietuzinkowym wyglądem? W takim przypadku sypialnia w stylu retro jest dla Ciebie! Sypialnia jest miejscem wypoczynku, dlatego musisz zadbać o przyjemny, nieprzytłaczający, a jednocześnie ponadczasowy kąt, który przeniesie Cię do lat 60. lub 70. Co oznacza dekor retro? Retro pochodzi z łacińskiego przedrostka i oznacza słowo "wstecz" lub "w przeszłość". Tak więc stylistyka retro czerpie z dekorów minionych dekad, a w szczególności z wymienionych wcześnie dat. Można powiedzieć, że dekor retro jest połączeniem nowego ze starym — od czego zacząć aranżację sypialni retro?

Łóżko sypialniane retro

Meble sypialnia retro często można znaleźć w sklepach z antykami lub na poddaszu u dziadków, jednakże jeżeli wolisz postawić na meble nowe, bez większych problemów znajdziesz je w sklepach meblowych. Jednym z głównych elementów sypialni jest łóżko, które powinno zapewnić komfort i wygodę nie tylko wypoczynku, ale również snu. W estetyce retro świetnie będzie się prezentować łóżko drewniane z rzeźbieniami roślinnymi czy toczeniami widocznymi na nogach. Drugą opcją, która cieszy się sporą popularnością, jest również łóżko o metalowym stelażu, które równie dobrze sprawdzi się w stylizacji industrialnej. Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne, dlatego warto na nie powrzucać koce, pledy i poduszki.

Meble w stylu retro

Oczywiście w przestrzeni sypialni znajdują się również inne meble, np. bieliźniarka, czyli szafka z wieloma szufladami, szafkami czy otwartymi półkami, w której można nie tylko przechowywać bieliznę, ale również pościel, a nawet ręczniki. W przypadku kobiecej sypialni idealnie sprawdzi się toaletka, która będzie miejscem codziennej pielęgnacji, a także przechowywania kosmetyków czy biżuterii. Do sypialni retro idealnie nadają się włoskie meble, które nie tylko odznaczają się ponadczasową estetyką, ale również trwałością i stabilnością.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (12 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy